I LOVE RIO е презентација на Рио де Жанеиро, со општествено, културно и историско толкување на сите аспекти кои го прават градот на прекрасен и уникатен скапоцен камен кој што е денес.

Наменета за квалитетен туризам и во-длабочината на истражување, на порталот е виртуелна прошетка по многу делови на Рио дека, на недостаток на време или можност, не може директно да се доживува од поголемиот дел од посетителите, овозможувајќи им да се откријат скриените димензии градот.

На ILOVERIO.comвебсајт е дел од Го I LOVE RIO портфолио на производи, со користење на секој поинаков пристап да се промовира и да ја откриеме сликата и фасцинантен култура на Рио де Жанеиро, градот и државата.


Рио де Жанеиро

ТУРИЗАМ


Информации и совети за некои од најдобрите патувања, патувања, скокање, и е малку познато накит околу градот Рио де Жанеиро и државата се важен гол за читателите и посетителите. I LOVE RIO носи детални и специјализирани совети за тоа како најдобро да уживаат во различни пејзажи - планини, плажи, паркови, и многу повеќе. Од совршена слика можност, да се алтернативите за врнежлив ден, како и класи и екскурзии. Порталот е посветена на обезбедување на повеќето возбудлив, забавна и културно возбудливо искуство за туристи во градот, заедно со информации за тоа како да стигнат до било кој дел на Рио, и каде да најдете најдобрите возачи.

ТУРИЗАМ

Рио де Жанеиро

КУЛТУРА


I LOVE RIO е страстни за култура, и изгледа за да се покријат големо богатство на уметничкото творештво што блеска низ целиот град. Репертоарот на традиционалната култура во Рио се излагаше со докази, вклучувајќи филмски фестивали, театарски претстави, изложби, и балетски претстави. Уметнички манифестации од високо крајот театарот да favela богатства се демонстрирани за читателите, додавајќи поголема текстура на културниот имиџ на градот. Интернет страницата Детали за секојдневниот рекреација кои додаваат Енергија и карактер на градот, од змејот летање на графити уметноста, танц класи на уникатен Кариока изрази, став и манири.

КУЛТУРА

Рио де Жанеиро

гастрономијата


Храна е централна компонента на таписерија на Кариока култура, игра важна улога во семејниот живот и социјалните интеракции, а кои сведочат за историска еволуција на градот. Гастрономски накит во баровите, рестораните и вечера маси претставуваат богат, експериментални и културно добредојде општество. I LOVE RIO открива некои од најдобрите кујна служи на ресторани низ градот, од богатите населби во фавелите. Историјата и развојот на основните Кариока јадења се бере, освен и претставени заедно привилегиран инсајдерски знаење и совети.

гастрономијата

Рио де Жанеиро

начин на живот


Градот Рио стана меѓународен пионер во својата посветеност на вежбање, здравството и ментална благосостојба. I LOVE RIO открива фитнес режими, рекреација, совети и техники, од Кариока џогирање за внатрешни и надворешни спортски сали, јога, медитација, и последните нутритивни совети и трендови. Се истражени бањи, се повлекува, додатоци и лична нега, со што жителите и посетителите на најсовремена увид во тоа како да се негува и развива телото и умот. I LOVE RIO графикони популарната тенденции кои се дел од ден на ден шминка на Кариока живот.

начин на живот

Рио де Жанеиро

музика


Познат во целиот свет за уникатен, жив и културно експанзивна музика го родила, Рио останува еден од најважните градови за развој и ширење на стари и нови жанрови. Портал истражува важни епохи во длабока музичка историја на градот, изложен стари и нови таленти и откривање на информации за класични концерти и изложби, фестивали и партии во самба, forró, џез, chorinho, maracatu, и многу повеќе. Музиката е суштински дел од Кариока култура, permeating секој аспект на животот во градот.

музика

Рио де Жанеиро

ноќен живот


Топлата клима, љубовта кон музиката, вродена дружељубивост Cariocas и нивната склоност кон уживање на животот го направија на Рио еден од најуникатните и поучни места за ноќна веселбата. I LOVE RIO ветрови низ различни области на градот, се качува на своите ридови и влегува решетките од самрак до зори да се донесе читателите информации за најинтересните ноќно рекреација. Snooker барови, рок клубови, самба ноќи, улични паради, партиите и карневалот пробите се ископани, заедно со најсофистицирана, егзотични и зуењето барови - храна, пијалоци, музика и муштерии.

ноќен живот

Рио де Жанеиро

мода


Највпечатливо и современата мода за мажи и жени во Рио де Жанеиро се презентирани - обезбедува увид во најновите трендови во облека за, партии, спортски настани, секојдневна рекреација работното место и на плажа. Историскиот развој на меѓународни и национални стил трендови се дава изглед-во, да достават читателите со чувство на општественото и политичко влијание на уметничката форма. Од фустани и костуми за бикини и гаќи за капење, модна писта за стил идеи се спакувани и предадена на читателите да им помогне да заживее нивната гардероба и да се разбере Кариока естетски.

мода

Рио де Жанеиро

спорт


Cariocas сакаат спортот - од фудбалот да параглајдерство, и сето она помеѓу. Секоја плажа, шумски и телото на вода во Рио се потврдува фактот дека Cariocas сме во средината на траен љубовната афера со фитнес и спортска опрема. I LOVE RIO истражува спортска рекреација на планините, плажи, море и воздух, давање совети и совети за тоа како да се вклучат, како и фасцинантни приказни и го изложува. Професионални и популистички спортови се опфатени заедно со модерните трендови, како што гасена-поставата и stand-up лопатка, како и информации за скокање, класи, локални тимови, спортски сали и конкурентни настани.

спорт

Рио де Жанеиро

историја


Историја на Рио де Жанеиро е особено богата, разновидна и мулти-културни. I LOVE RIO unpicks раниот развој на ритуали и практики, со доаѓањето на уметност и обичаи од целиот свет и раѓањето на знаменитости на градот. Таа им нуди фасцинантен информации за еволуцијата на населби, за потеклото на фестивали, забави, жанрови, телевизори емисии и модата, како и примамлив сликите од минатото, од стариот кафе насади на 19 век на прославите на почетокот на 20 век и музички шумливи 1970-тите и 80-тите години.

историја

Рио де Жанеиро

бизнис


Свесни за растечката важност Рио за глобалниот пазар, на порталот обезбедува широк спектар на информации за економијата на градот, погоден за деловни луѓе, претприемачи и економисти. Да се зголеми разбирањето и свеста корисни идеи за тоа како да водат бизнис и да се вклучат со локалниот пазар култура се предвидени. Проширување на индустрии и локалните претпријатија се поставени во центарот на вниманието, додека совети, техники и корисни контакти за bourgeoning претприемачи и бизнисмени се откриваат.

бизнис

Рио де Жанеиро

niterói


Седи само низ заливот Рио е нејзината сестра-град, Niteroi. Од страна на САКАМ проектот Рио, за да се прошири на свеста за богатото културно и туристички понуда на државата Рио, на порталот проучува во детали сите аспекти на Niteroi е обележје каталогот. Златна, затскриено плажи, архитектура, музеи, кина, паркови, патувања, сензационално погледи, ресторани, театри, спортски натпревари и рекреација, како и флешбекови до важни епохи од историјата на регионот, категорично го позиција Niteroi во срцето на државната сценската, културни и интелектуални милје.

niterói

Рио де Жанеиро

Рио државата


Препознавајќи ја важноста и синергиски односот меѓу капиталот и десетици градови que точка на државата, I LOVE RIO Обезбедува око отворање информации за лага градовите, регионите и заедниците que надвор познатиот населби. Сите пукнатини и делови на државата се истражени во потрагата по скриени културни, социјални и гастрономски камења. I LOVE RIO истражува историски развој и прекрасните пејзажи на региони, откривање на важни и единствена улога que секоја игра во целокупната структура на државата.

Рио државата

Рио де Жанеиро

ФОТОГРАФИИ


I LOVE RIO фотографии се единствени, и не може да се најде во било која друга публикација. Агли, осветлување, предмети и составот се внимателно одбрани за да се обезбеди que секоја фотографија е карактеристична и доловува еден аспект на градот во освежувачки светлина. Држава на уметноста опрема се користи во текот на процесот, да се создаде слики од највисок квалитет. Потпора за фотографски филозофијата на I LOVE RIO е желба да се фати на интеракцијата меѓу луѓето и простори. Места и лични искуства се неразделно поврзани, изложување на неверојатни пејзажи на длабок ефект que Рио и урбаните чуда имаат на жители и посетители.

ФОТОГРАФИИ

Рио де Жанеиро

ДИСТРИБУЦИЈА


I LOVE RIO се рекламира онлајн глобално и локално преку програми и партнерства висока видливост, достигнувајќи читателите знае дека се заинтересирани за теми, стил и филозофија на I LOVE РИО. Главната област на распределба во туристичката индустрија во Рио де Жанеиро вклучуваат познатиот Јужна зона и прекрасната Barra da Tijuca, со посебен фокус на атракција области и хотели. ILOVERIO.comна веб-страница е дел од глобалната I LOVE RIO портфолио на производи que вклучувајќи богатите и веб портал пионерски која ги истражува и повторно да се замислува градот преку широчината на ангажирање современи статии, како и земање здив илјадници фотографии.

ДИСТРИБУЦИЈА

Рио де Жанеиро

Медиумите кит


Иновативни структура и дизајн на порталот, никогаш не направиле пред за било кој друг град во светот, е богата со содржина која се користи лесно, што резултира со производ на највисоко ниво и вредност за широк спектар на меѓународни читатели. Голем избор на рекламирање партнерство е на располагање, вклучувајќи едноставни банери за да го дополни текстуални и фотографски содржина, и мулти-страница функција статии на порталот. Други опции вклучуваат креативни придонеси и наменска партнерства познат да има голема корист Публиката, спонзори, а градот на целината. Трошоци и достапноста се одредуваат според огласот големина, филозофија, и порака.

Медиумите кит